VKomp

Sítě:

Dnešní svět je řízen počítači, obzvlášť ve firmách (ale už i v domácnostech, pokud chcete mít tzv. inteligentní domácnost) se neobejdete bez jejich propojování a vzájemné komunikaci i s dalšími zařízeními (kamery, tiskárny, sdílené úložiště, telefony, ale třeba i takový termostat se dá ovládat po síti). Propojit pár zařízení si zvládnete většinou sami, ale jak už je těch zařízení víc, už to není jen koupit router s X porty a několik UTP kabelů, už musíte řešit, zdali router zvládne směrovat všechna aktivní zařízení v daný moment (nejlevnější routery zvládnou tak 3, když na to napojíte 20 zařízení, tak se nedivte výpadkům, případně šnečí rychlosti), zdali se dá připojit i z vnějšku k povoleným zařízením, ošetřit, aby z vámi vytvořené veřejné WiFi sítě se vám zákazníci nehrabali ve sdílených souborech atd.

Síťařina není jen o tom nakreslit, jak několik kablíků vede z místnosti A do místnosti B, koupení několika zásuvek, routeru a případně switche. Musí se vzít ohled, co všechno po té síti kromě Facebooku a YouTube "poteče", kolik zařízení bude zapojeno, jak moc budou zatěžovat síť, z hlediska WiFi, kolik je sítí v okolí, jak jsou zarušená pásma, zálohování dat, jak je řešené, jestli je přítomný server a co vše se na něm provozuje, jestli je potřeba se připojovat z vnější sítě do vnitřní a co se připojuje (vzdálená plocha, určité aplikace). Pak je tu otázka rozšiřování do budoucna, kabeláž má životnost pár desítek let, ale technologie se vyvíjí rychleji. Nejen tyto věci se při návrhu musí zohlednit a na to už je potřeba nějaká zkušenost, kterou vám můžeme nabídnout.

Co nabízíme:

Ukázka návrhu:

Návrh sítě

Narozdíl od konkurence u mně není nutné, aby v případě síťových rozvodů nutně tahal kabeláž já, lze se domluvit, že dodám materiál, dám instrukce, vy si kabely natáhnete sami a já se jen postarám o napojení zásuvek/patch panelů, proměření a sprovoznění sítě.