VKomp

IT outsourcing

Ve většině malých firem, kterým se nevyplatí zaměstnat "ajťáka", je IT nejzanedbanější oblast. Nejčastěji je ve stavu, kdy každou věc udělal jiný známý, každý s jinými znalostmi, který si udělá jen to svoje a nemyslí komplexně, jak co případně ovlivní a zkomplikuje do budoucna. A jednoho dne nastane problém, pozvete si na to konečně odborníka a místo toho, aby za hodinu zjistil, kde je problém v přehledném prostředí, bude hodiny laborovat, jestli problém způsobuje těch x různých WiFi routerů zapojených v síti, které mají aktivované DHCP, několik WiFin vysílajících na stejném kanále, nebo někde jinde. A nedejbože nakonec zjistíte, že polovinu zakoupeného hardware můžete zahodit, protože není kompatibilní, případně nedostatečný.

Tohle je přesně ta věc, které by se mělo předcházet, je totiž rozdíl mezi člověkem, který sice ví, že UTP kabel se používá v síťových rozvodech, ale už neví detaily typu, že se rozlišuje lanko a drát (u jednoho zákazníka jsme řešili problém, že mu data po síti jdou pomalu, až se po pár hodinách zjistilo, že ve zdi má špatný typ kabelu, ztráta v řádu desítek tisíc), že maximální normovaná vzdálenost mezi aktivními zařízeními je 100m atd.

Nejlevnější je problémům předcházet, počáteční náklady budou sice vyšší, ale odborně navržena síť i udržovaný HW vás ve výsledku vyjde levněji, než zanedbaný PC s nejlacinějším zdrojem na trhu, kde provozujete účetnictví, které si rozhodne odejít do křemíkového nebe zrovna v dobu, kdy musíte posílat Finančnímu úřadu opravné kontrolní hlášení :)

Proto svým zákazníkům nabízíme, že převezeme za ně správu SW/HW (sítí, případně i serverů), tzv. outsourcing. Všemu předchází domluva, kde probereme vaše plány do budoucna a tím efektivně naplánujeme rozvoj vašeho IT, aby sloužilo vám.